Zaproszenie na przemarsz orszaku górniczego i uroczystą Mszę Św. Barbórkową

Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii prof. Marek Cała oraz Przewodniczący Komitetu Dnia Górnika dr hab. inż. Marek Borowski, prof. AGH serdecznie zapraszają studentów, absolwentów, pracowników oraz wszystkich przyjaciół AGH do udziału w uroczystościach z okazji górniczego święta „Barbórki”. Obchody rozpoczną się 4 grudnia, a główne uroczystości odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2018 r.

Szczegółowy program obchodów górniczego święta: http://barborka.agh.edu.pl/

Tradycyjnie „Barbórkę” zainauguruje „Pochód lisów”, czyli przemarsz orszaku górniczego ulicami Krakowa do Kolegiaty Św. Anny, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta msza św. dla wszystkich górników regionu małopolskiego. Rektor, prorektorzy, dziekani wydziałów Pionu Górniczego oraz przedstawiciele przemysłu przejadą trasę w dorożkach, za nimi pieszo przejdą z pochodniami pracownicy i studenci. Wydarzenie uświetni Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Orszak wyruszy o godz. 17.00.