Zaproszenie na Mszę Świętą z okazji 100-lecia AGH oraz Pochód wokół Rynku Głównego

W 2019 r. AGH obchodzi 100-lecie rozpoczęcia działalności. Dokładnie 20 października 1919 r. naczelnik państwa, marszałek Józef Piłsudski, dokonał uroczystego otwarcia Akademii Górniczej. W październiku ub.r. zainaugurowaliśmy setny rok akademicki w AGH, a jednocześnie rok jubileuszowy. Jego punktem kulminacyjnym będą uroczystości główne, które odbędą się w sobotę, 19 października 2019 r.

Uroczystości te rozpoczyna o godzinie 8:30 Msza Święta z okazji 100-lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która odbędzie się w Kolegiacie św. Anny.

Po mszy o godzinie 9:30 spod kościoła wyruszy pochód wokół Rynku Głównego, który zakończy się pod Collegium Novum UJ, gdzie wraz z rektorem AGH, prof. Tadeuszem Słomką, przemawiać będzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.

Żaden inny Wydział AGH nie ma takich tradycji, jak nasz stuletni, jak samo AGH, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, który corocznie 4 grudnia wkracza na krakowski rynek w Górniczym Orszaku. I tym razem nie może nas zabraknąć we wspólnym Pochodzie Pracowników, Studentów i Absolwentów całej Akademii Górniczo-Hutniczej wokół Rynku Głównego. Postarajmy się, aby nasz najstarszy Wydział AGH był godnie i licznie reprezentowany.

Dalsze uroczystości z udziałem zarejestrowanych uczestników odbywają się od godziny 11:00 w ICE Kraków.

Zwieńczeniem dnia będzie o godzinie 20:30 pokaz plenerowy na Bulwarach Wiślanych, na który również wszystkich chętnych zapraszamy. Będzie to show w oparciu o efektowne powietrzne choreografie dronów oraz pokaz laserowy.