Stypendia naukowo-badawcze w Izraelu

Ambasada Izraela w Polsce zachęca studentów studiów II stopnia, doktorantów i młodych pracowników naukowych (wiek do 35 lat) do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o rządowe stypendia naukowo-badawcze w Izraelu.

W ofercie jest:
  • 5 stypendiów specjalistycznych na 8-miesięcznypobyt naukowo-badawczy w wybranej placówce akademickiej w Izraelu dla studentów, doktorantów i młodych naukowców;
  • 1 stypendium na 8-miesięczny pobyt naukowo-badawczy dla studentów i pracowników naukowych;
  • 4 stypendia na letni kurs języka hebrajskiego w Haifie, tzw. ulpan.
Stypendium obejmuje opłatę za studia i częściowo pokrywa koszty pobytu w Izraelu. Nie obejmuje natomiast biletu lotniczego.

W tym roku dokumenty kandydatów (formularz + załączniki) uczelnie powinny dostarczyć do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w Warszawie do dnia 9 grudnia 2018 r. – w formie elektronicznej, a oryginały pocztą powinny być wysłane z datą nie późniejszą niż 9 grudnia br.

Bliższych informacji o procesie rekrutacji udzielają pracownicy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, na której stronie internetowej można również znaleźć wymagane dokumenty: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-wymiany-osobowej-studentow-i-naukowcow-w-ramach-wspolpracy-bilateralnej/izrael