Relacja z XX Wyprawy Feryjnej Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie

W dniach 20 – 23 lutego 2020 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Zarządzanie” mieli okazję uczestniczyć w XX Wyprawie Feryjnej SKNZ. Jest to wyjazd wpisany na stałe do kalendarza wyjazdów SKNZ, który ma na celu zdobycie praktycznej wiedzy poprzez zwiedzanie zakładów produkcyjnych i poznawanie rynku, a także wspólną integrację członków koła. W tym roku nocowaliśmy w ośrodku położonym w malowniczym Beskidzie Żywieckim – w Koszarawie.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w firmie Synthos S.A., która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków syntetycznych oraz największym europejskim producentem polistyrenu do spieniania (styropianu). Dodatkowo duże wrażenia potęgował fakt, że zakład ten ma 40 ha powierzchni i by móc go zwiedzić, musieliśmy przemieszczać się busem pomiędzy wybranymi miejscach zakładu.

Drugi dzień to zwiedzanie firmy Fideltronik – największego w Polsce producenta elektroniki EMS, który produkuje dla takich firm jak m.in. Philips, Bosch i ABB. Przedsiębiorstwo to podąża za strategią Przemysłu 4.0 i jest liderem w swojej branży. Pobyt w tym przedsiębiorstwie zrobił na nas duże wrażenie i zmotywował do nauki.

Kolejną firmą była Pacyga Meble – producent mebli, który oprócz produkcji pod własną marką produkuje również meble dla sieci Ikea. Mieliśmy tam możliwość zobaczyć dwa zupełnie inne rodzaje produkcji, które się uzupełniają. Tradycyjna produkcja mebli, głównie kołysek dla dzieci oraz nowoczesną produkcję produktów kompozytowych, zgodnych z filozofią Zero Waste (tj. nie wytwarzającą odpadów).

Wolny czas aktywnie spędzaliśmy zwiedzając okolicę oraz wspólnie integrując się, śpiewając, grając na gitarach i świetnie się bawiąc.

Nasza Wyprawa nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie finansowe Dziekana Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, Pana prof. dr hab. inż. Marka Cały oraz Pełnomocnika Rektora AGH ds. Kół Naukowych Pionu Górniczego dr hab. inż. Pawła Bogacza, prof. AGH – za co serdecznie dziękujemy.