Relacja z uroczystej sesji jubileuszowej „25 lat JSW – 100 lat AGH” oraz uroczystego otwarcia nowej Auli na Wydziale

Przez najbliższy rok Nasz Wydział będzie świętować Jubileusz – 100 lat AGH. To także 100 lat Naszego Wydziału. Jednym w wydarzeń tego Jubileuszu była wspólna konferencja z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. – „25 lat JSW – 100 lat AGH”.

Poranna sesja jubileuszowa w dniu 7 grudnia, mimo wczesnej pory, zgromadzała liczne grono uczestników: władze Uczelni, przedstawicieli spółek węglowych i firm górniczych z prezesami na czele, pracowników Wydziału oraz studentów. Konferencję otworzył prof. Marek Cała, dziekan Wydziału słowami:

„Spotykamy się w samym sercu Uczelni. To tutaj 4 października tego roku uroczyście zainaugurowaliśmy setny rok akademicki rozpoczynając tym samym obchody stulecia AGH (…) to dobre miejsce, aby uwieńczyć również obchody 25-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej. (…) Na dzisiejszej sesji jubileuszowej posłuchamy o tym, jak JSW wygląda dzisiaj, jakie ma plany na najbliższe lata i kolejne dekady.”

Prezes JSW S.A. Daniel Ozon, w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność zwiększenia produkcji oraz efektywności zaznając, że zarówno przed JSW, jak i całym polskim górnictwem stoi bardzo dużo wyzwań. Wyraził nadzieję, że uda się je rozwiązać właśnie dzięki współpracy z naukowcami i absolwentami uczelni.

Dzień 7 grudnia 2018 to także dzień uroczystego otwarcia nowej Auli na Wydziale. Sala 220 w pawilonie A1 to od 7 grudnia Aula JSW. Jest to nowoczesna sala, stworzona z kilku pomieszczeń, w pełni wyremontowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny. Uroczystego otwarcia dokonali Rektor AGH -Tadeusz Słomka, Dziekan Wydziału WGiG – Marek Cała, Prezes JSW – Daniel Ozon, Zastępca Prezesa JSW – Artur Dyczko i Zastępca Prezesa JSW Innowacje – Jacek Srokowski.

« 1 z 2 »