Podpisane porozumienia Wydziału ze Szkołami podczas Dnia Otwartego AGH

12 kwietnia 2019 r. podczas Dnia Otwartego AGH na naszym Wydziale gościliśmy wycieczki uczniów z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim oraz Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej pod przewodnictwem dyrektorów Szkół.

W trakcie wizyty uczniowie zaprzyjaźnionych Szkół zwiedzali najważniejsze miejsca na naszej Uczelni i Wydziale. Mimo niesprzyjającej aury dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko naszego Wydziału znajdujące się w tzw. centrum wydarzeń, czyli namiocie ustawionym na parkingu uczelni.

Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wykładu przedstawionego przez prof. Annę Ostręgę oraz dr inż. Katarzynę Cyran pt.: „Inżynieria z przyszłością – od podziemi do gwiazd” podczas którego, dowiedzieli się o kierunkach i badaniach naukowych prowadzonych na naszym Wydziale.

Kulminacyjnym punktem programu było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy naszym Wydziałem a Szkołami. W imieniu Wydziału porozumienie podpisał Dziekan prof. dr hab. inż. Marek Cała, natomiast w imieniu Zespołu Szkół z Ostrowa Lubelskiego Dyrektor mgr inż. Krzysztof Wąsala, a w imieniu Zespołu Szkół Górniczych z Łęcznej Dyrektor mgr Arkadiusz Marucha. Podpisane porozumienie ma na celu podjęcie wspólnych inicjatyw dla propagowania studiów na naszym Wydziale i Uczelni. W ramach porozumienia planowana jest pomoc w organizacji kursów przygotowawczych, organizacja w Szkołach spotkań i prelekcji z pracownikami Wydziału oraz studentami z Kół Naukowych czy organizacja wizyty uczniów na Wydziale.