Pierwsza pilotażowa szkoła letnia EnAct-SDGs – rekrutacja

Pierwsza szkoła letnia EnAct-SDGs 1st Summer School to trzydniowe praktyczne seminarium internetowe na temat innowacji i przedsiębiorczości w przemyśle surowcowym. Podczas wydarzenia poruszane będą zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem i zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Studenci zmierzą się z wyzwaniami, które pojawiają się w branży w tym pomysłami biznesowymi i ulepszaniem istniejących rozwiązań. Uczestnicy zdobędą nowe umiejętności, nauczą się korzystać z nowatorskich narzędzi i wypracują sposób myślenia, który pomoże im w budowaniu kariery zawodowej jako profesjonaliści ds. innowacji.

Warsztaty prowadzone będą przez partnerów projektu EnAct-SDGs: TU Freiberg (Niemcy), Montanuniversität Leoben (Austria), University of Trento i Hub Innovation Trentino (Włochy).

Studenci będą mieli możliwość:

• Uczestniczenia w wyjątkowym programie społeczno-edukacyjnym,
  • Poszerzenia wiedzy z zakresu sektora surowców, wymiany doświadczeń z innymi osobami z branży,
  • Wzbogacenia doświadczeń edukacyjnych,
  • Nawiązania nowych kontaktów i dołączenia do międzynarodowej sieci branżowej.

Szkoła pilotażowa odbędzie się w dniach 28-30 września 2020 r. w “Technicom” – Uniwersyteckim Parku Naukowym w National Technical University of Athens. Szkoła zostanie zorganizowana jako wydarzenie hybrydowe, gdzie studenci będą mogli wziąć udział osobiście w wydarzeniu (dotyczy studentów z Politechniki w Koszycach) lub też w formie zdalnej (pozostali uczestnicy).  Udział w Szkole jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Szkoła skierowana jest przede wszystkim do studentów, którzy ukończyli IV semestr studiów, na jednym z trzech uniwersytetów ESEE uczestniczących w projekcie:

• NTUA National Technical University of Athens, School of Mining and Metalurgical Engineering, Grecja,
  • AGH University of Science and Technology, Polska,
  • TUKE Technical University of Kosice, Słowacja.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pierwszej szkoły pilotażowej EnAct-SDGs, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego zaproszenia na stronie internetowej projektu: https://enactsdgs.fberg.tuke.sk/2020/07/25/call-for-applications-enact-sdgs-1st-pilot-schools-2020/.

Rekrutacja trwa do 25 sierpnia 2020 r.

Aplikacje studentów zostaną ocenione przez komisję rekrutacyjną na podstawie następujących kryteriów:

• Średnia ocen z semestrów ukończonych studiów
  • Liczba ukończonych semestrów
  • Działalność w zakresie badań naukowych, członkostwa w kółkach naukowych i organizacjach studenckich, prezentacji na konferencjach itp.
  • Motywacja

Wymagana jest potwierdzona znajomość języka angielskiego – min. Certyfikat B2. Organizatorzy zobowiązani są do zachowania parytetu płci.

W celu aplikacji prosimy o wypełnienie wstępnego formularza rekrutacyjnego: https://forms.gle/6Whw6nsM2Mh4Xe1M7

EnAct-SDGs Summer School jest częścią działań pilotażowych projektu EnAct-SDGs, dwuletniego projektu EIT Regional Innovation Scheme-RIS Matchmaking and Networking, finansowanego przez EIT RawMaterials. Zapraszamy do zapisania się do sieci EnAct-SDGs, aby otrzymywać wiadomości i aktualizacje dotyczące projektu oraz zaproszenia do udziału w wydarzeniach. Więcej informacji na stronie projektu: https://enactsdgs.fberg.tuke.sk/

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

dr hab. Justyna Swolkień, prof. AGH, swolkien@agh.edu.pl
mgr inż. Klaudia Zwolińska, kzwolinska@agh.edu.pl