Delegacja WGiG na uroczystości zbicia tuneli T1/T3 Rabka-Lubień

W dniu 23.10.2019 r. o godz. 11:00 miała miejsce wyjątkowa operacja budowlana zbicia tuneli T1/T3 w ciągu drogi S7 Rabka-Lubień.

Po dwóch latach i pięciu miesiącach jeden z tuneli na trasie ekspresowej S7 w kierunku Nowego Targu, pod Małym Luboniem jest już przebity na całej długości. Wykonawca zapewnia, że drążenie drugiej nitki zostanie ukończone w marcu przyszłego roku, a całym nowym 16-kilometrowym odcinkiem od Lubnia do Chabówki pojedziemy około marca 2021 roku. Powstający tunel w ciągu drogi S7 na chwilę obecną jest najdłuższym tunelem drogowym znajdującym się poza terenem miejskim w Polsce.

W uroczystości tej wzięli udział pracownicy naszego Wydziału: prof. dr hab. inż. Piotr Czaja, prof. dr hab. inż. Marek Cała oraz dr inż. Agnieszka Stopkowicz. Było to wyjątkowe wydarzenie, szczególnie ważne dla naszego Wydziału, gdyż pracownicy Wydziału aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, począwszy od konsultacji na etapie projektowania, a także pełniąc doradztwo i wsparcie eksperckie w trakcie budowy tunelu Rabka. Była to też szczególna okazja do spotkania się z gronem włoskich projektantów i wykonawców: mgr inż. Valter Capata, mgr inż. Felice Schiavonemgr inż. Marino Ajmone Cat.

Bardzo dziękujemy za owocną współprace!